Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ciekawe czy osoby, których nazwiska pojawiły się w artykule wytoczą sprawę sądową? Ja bym na ich miejscu tak zrobił. Bo dla mnie jako odbiorcy ich wizerunek został oczerniony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żaden z pisowskich trolli komentujących pod tym artykułem nie zauważył, że mleko się rozlało. Pan Reszka niestety, ale umoczył i powinien zrzec się mandatu radnego oraz funkcji prezesa fundacji. Tak robią ludzie z honorem kiedy przyłapie się ich na przekrętach. No ale do tego to trzeba mieć jednak nieco klasy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam ten artykuł kolejny raz i ja dalej nie widzę tu przekrętu. Ludzie mieli pomysł, napisali wniosek, złożyli go, eksperci dobrze ocenili i dostali dofinansowanie. Chwała im za to że coś robią a nie siedzą i zbijają bąki. A, że to rodzina kogoś z Fundacji? I co z tego. Skoro nie było wykluczeń to znaczy że każdy mógł składać. Jak widzę anty PiS owcy nie śpią i oczerniają człowieka nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można tak oczerniać. Nie było takiego zapisu że nie mogą składać wniosków członkowie rodzin pracowników Fundacji więc nie ma żadnego przekrętu. Każdy mógł złożyć wniosek. Jak już wcześniej pisano Prezes nie decyduje kto ma dostać dofinansowanie. Zajmują się tym Eksperci. Przeczytajcie jeszcze raz artykuł i wypowiedź Prezesa, ja tu nie widzę żadnych nieprawidłowości.
No własnie, a dlaczego nie było zapisu? Ponieważ "z góry było wiadomo", że osoby "związane z fundacją" złożą wniosek. Proszę Kolego zauważyć, że regulamin wszelkich konkursów jest obwarowany zapisem, iż "Uczestniczyć w Konkursie nie mogą:pracownicy lub współpracownicy Organizatora, a także członkowie ich najbliższych rodzin, osoby wchodzące w skład Komisji, a także członkowie ich najbliższych rodzin, pracownicy lub współpracownicy Zleceniodawcy oraz członkowie ich najbliższych rodzin." Z tego wynika, iż fundacja wiedziała, że członkowie fundacji i/lub ich rodziny złożą wniosek... Teraz szanowny Pan podkreśla, że nie było o tym mowy w regulaminie, to "bujać się" - w sądzie miałby rację, ale niesmak pozostał. Ciekaw jestem czy w regulaminie na przyjmowanie wniosków na lata 2015 - 2020 również został pominięty zapis o "niebraniu udziału pracowników i ich rodzin"? pewnie nie, zatem należy się spodziewać, że za rok, 2, 5 temat powróci. Zatem niech się Szanowny Pan nie dziwi, że komentarze są niepochlebne, skoro świadomie w regulaminie nie umieszczono zapisu, który w/w. Fundacje, instytucje publiczne działają na inncyh prawach niż prowadzenie przysłowiowego "sklepu", tutaj ma być przejrzystość, transparentność, a argument "przecież to dla dobra regionu i jego uatrakcyjnienia" to jak słynna wypowiedź Lecha Wałęsy, że każdy otrzyma 100 milionów. Puenat na przyszłość - robisz projekt, to trzymaj rodzinę, kumpli, znajomych z dala od niego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Główny zakres obowiązków Pana Reszki można poznać tutaj http://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/11-07-2012_nabor_ogloszenie_zal2.pdf. Jako osoba publiczna powinien mieć świadomość elementarnych standardów, albo ustępuje z pełnionych funkcji w fundacji, albo jego krewni, czy też krewni pracowników fundacji nie ubiegają się o przyznanie środków. Innej możliwości nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Organizatorem gry były Rybczewice, tam był finał, z tego co wiem to dzieci z domu dziecka dostały nagrody, które zostały nierozlosowane.     oto mi chodziło....
Ani jedna z nagód rzeczowych z gry terenowej nie została przekazana do domu dziecka. Ponadto wszyscy finaliści gry odebrali nagrody protokolarnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam ten artykuł kolejny raz i ja dalej nie widzę tu przekrętu. Ludzie mieli pomysł, napisali wniosek, złożyli go, eksperci dobrze ocenili i dostali dofinansowanie. Chwała im za to że coś robią a nie siedzą i zbijają bąki. A że to rodzina kogoś z Fundacji? I co z tego. Skoro nie było wykluczeń to znaczy, że każdy mógł składać. Jak widzę anty PiS owcy nie śpią i oczerniają człowieka nie mając ku temu podstaw. Prezes nie ocenia wniosków i nie przyznaje dotacji. Robią to eksperci. Ludzie zastanówcie się dwa razy zanim coś palniecie. Zepsuć komuś wizerunek jest bardzo łatwo ale po co? Tylko dlatego, że jest z innej opcji? Strasznie brudna ta walka. Chętnie bym poczytał artykuł o projektach które dostały dofinansowanie. To jest dobry temat na artykuł promujący Naszą Gminę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ani jedna z nagód rzeczowych z gry terenowej nie została przekazana do domu dziecka. Ponadto wszyscy finaliści gry odebrali nagrody protokolarnie.
a czy były nagrody rzeczowe nie z gier terenowych? Skoro ciągle podkreślasz "gry terenowe", to jest "coś" na rzeczy, tzn. nagrody dla dzieciaków z domu dziecka zostały przekazane z "nagród rzeczowych" niebędących z gier terenowych, a "nagrody rzeczowe" z gier terenowych" niebyły przekazane.... Szanowna Pani Wiedzo... widać jest Pani dobrze wyedukowana w pisaniu pism urzędniczych :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ośmiornica mełgiewska. Mełgiew- lider projektu „Marka lokalna…”, któremu szefuje wójt Ryszard Podlodowski (PSL) pachołek Cholewy z Piask, a projekt zarządzany przez Sławomira Kuśmickiego (także na usługach PSL i Cholewy). Za wszystkie nieprawidłowości w szlaku: certyfikacje od czapy, szkolenia i wycieczki dla wybrańców i ich świty, grę, analizy tiki-taki z Zawieprzyc, kasę dla przedsiębiorców odpowiada nie kto inny jak duet: Podlodowski i Kuśmicki jako nadzorujący, żadne Piaski, fundacje czy Rybczewice. Zresztą czytelnik powołał się na „nieoficjalne informacje od urzędników z Mełgwi”. Czyli ci co są najbliżej wkurzyli się i donieśli jak PSL ustawia siebie i ziomków. We wszystkim jeszcze macza łapki stojąca w cieniu wojta melgwi doradca w zakresie zatrudniania- Magdalena Narodowiec (z PSL i członek zarządu powiatu w świdniku w jednej osobie) były pracownik ARMiR, gdzie przebywa na urlopie bezpłatnym i od poniedziałku nielegalny sekretarz w Mełgwi. Zastępcą wójta Mełgwi jest Elżbieta Korbus, obecnie na usługach wicestarosty Białowąsa (PO), radnym w Mełgwi jest dyrektor urzędu marszałkowskiego Michał Zdun (PSL). I wierzycie, że PIS coś może w tym układzie? Naiwniacy. Pewnie Reszka coś zwęszył albo wie za dużo i trzeba się go szybko pozbyć najlepiej oczerniając. Artykuł obiektywny i dobry ale za to komentarze to czyste hajterstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na czyje zlecenie pracują eksperci, kto ich wybiera i zatrudnia w fundacji, kto podpisuje z nimi umowy, Pewnie kolejni eksperci, itd. Prezes się zbłaźnił, niezależnie od opcji politycznej jaką reprezentuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Reszka nie może przyjąć z godnością że tak się nie robi. Po co się tłumaczyć to tylko pogarsza sprawę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wazne jest czy ktos ma pomysl i chce cos robic... liczy sie tylko jak to wykorzystac politycznie....przeciez nabor jest otwarty wiec wszystkich maruderow zachecam do skladania... chyba, ze wole gadac, jatrzyc i zawiscic...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wazne jest czy ktos ma pomysl i chce cos robic... liczy sie tylko jak to wykorzystac politycznie....przeciez nabor jest otwarty wiec wszystkich maruderow zachecam do skladania... chyba, ze wole gadac, jatrzyc i zawiscic...
za dużo PSL ma urzędników którzy będąc w pracy smarują na forach ku chwale ich WŁADZY LUDOWEJ :) dlatego spieranie się z nimi tu jest skazane na porażkę niestety |Najważniejszy problem że w tych wszystkich instytucjach brak jest jawności i transparentności   KTO ZNAJDZIE MI INFORMACJE O KOSZTACH FUNKCJONOWANIA TYCH WSZYSTKICH INSTYTUCJI ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czy były nagrody rzeczowe nie z gier terenowych? Skoro ciągle podkreślasz "gry terenowe", to jest "coś" na rzeczy, tzn. nagrody dla dzieciaków z domu dziecka zostały przekazane z "nagród rzeczowych" niebędących z gier terenowych, a "nagrody rzeczowe" z gier terenowych" niebyły przekazane.... Szanowna Pani Wiedzo... widać jest Pani dobrze wyedukowana w pisaniu pism urzędniczych :)
Naszczęście daleko mi od pisania pism urzędniczych. Jeśli chodzi o nagrody (zestawy promocyjne) to rozdawane są w konkursach podczas imprez plenerowych i innych toważyszących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykro mi nie jestem z PSL ale jak dobrze wiem pan Reszka jest PIS jak dobrze mi się wydaje w Gminie Świdnik przez 20 lat rządzi PIS a w Powiecie rządził 12 lat PIS i w Mełgwi rządzi koledzy Reszki ostatnie lata i to za tych państwa rządów wszystkie afery wyszły myślę że prokurator się tym zajmie oraz odpowiednie służby powiedzą kto jest winny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myślę koledzy Reszki oddadzą wszystko nagrody wierze że tym zajmie się prokurator wszyscy dowiem się prawdy należy się ludziom prawdy. Pan Reszka  tylko w nazwie wie co to jest Prawo i Sprawiedliwość co to jest honor.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykro mi nie jestem z PSL ale jak dobrze wiem pan Reszka jest PIS jak dobrze mi się wydaje w Gminie Świdnik przez 20 lat rządzi PIS a w Powiecie rządził 12 lat PIS i w Mełgwi rządzi koledzy Reszki ostatnie lata i to za tych państwa rządów wszystkie afery wyszły myślę że prokurator się tym zajmie oraz odpowiednie służby powiedzą kto jest winny
Spieprzaj dziadu !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cały ten Szlak to jest przekręt w majestacie prawa, szlag jasny by to trafił ! skąd pomysł że budować turystykę i zaleczę do niej na terenach o niskim potencjale turystycznym ? jak mawiał Kargul: wpierać garbatemu że ma dzieci proste. - moje prywatne zdanie że radni cały czas liczą że dzięki szlakowi spadnie manna z nieba - naiwne myslenie 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czekam na rozliczenie szlaku i jego prezesa ktory jest PIS pokazuje jaki jest prawy dobry. O innych mowi żle a sam widać nie jest taki jak mówi wierze w to służby oraz prokurator się temu przyjży jak to PIS Powiatu Świdnickiego co rzadziła wiele lat w tym powiecie wytłumaczy się z tego, skączy kłamać ludzi są prawi i są dla nich ważny los ludzi jak prawy pan Prezes pokaże liste ludzi wygranych oraz ludzi dostali finasowanie to nie jest złamanie ochrony danych osobowych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prokuratura to powinna zajrzeć do Starostwa w Świdniku. Czytałem ciekawy artykuł w piątek w jednej z lokalnych gazet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...